PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34235}

Sekretarka

Secretary
6,4 32 389
ocen
6,4 10 1 32389
5,8 5
ocen krytyków
Sekretarka
powrót do forum filmu Sekretarka

Zbanalizować fenomen

ocenił(a) film na 9

Jak twórca "Sekretarki" mógł popełnić tak banalną, głupią i nudną rzecz? To pytanie zadawałem sobie nie raz i nie dwa razy oglądając "Futro". Od pierwszej chwili, owych nieszczęsnych kart informujących, czuje się, że coś jest nie tak. Shainberg obiecuje alegoryczną podróż w głąb nieświadomości, próbując przekazać widzom to, jak on sam widzi i rozumie fenomen Diane Arbus. To co dostajemy to banalny zlepek oczywistości, który ślizga się po powierzchni tajemnicy Arbus, lecz nigdy, nawet przez moment, nie wnika do środka. Lionel jako przewodnik na drodze do freakolandu banalizuje fascynację Arbus tym co nietypowe, dziwne a często postrzegane jako szkaradne. Cały wątek mutuje w jakąś monstrualną karykaturę 'pięknej i bestii' i historii Buddy. Taśma zalewają pomyje nadętego pseudoartystycznego kiczu tym boleśniejszego do oglądania, że momentami widać prawdziwe przebłyski fenomenalnej estetyki, która tak bardzo zachwyciła mnie przy okazji "Sekretarki". Niektóre sceny, gra Nicole i Roberta, prawdziwe perły zagubiony w czymś, co nie miało prawa powstać.
Ciekawszy był już komentarz reżysera dołączony do płyty DVD niż sam nieszczęsny film, który mam nadzieję jak najszybciej wymazać z pamięci. Przynajmniej pozostaje mi "Sekretarka".

ocenił(a) film na 8
torne

"sekretarka" hmmmm po co stulac ze wspaniała gra aktorska czy bardzo romantyczny. Poprostu głeboko rombniety i szczeze pisząc cholernie mi sie takie podobaja.:] Lekkie sado maso, ta rozkosz poznawania czegos nowego, pikantnego i do cholery troche rozkoszy przez bicie po tyłku. Sama nie chciała bym praktykowac tego z nikim ale jak kto woli. :]:}:}:}

Dobrze zrobiony film ale czy wiecie czemu?????????????
Pokazany jest od strony zapracowanego prawnika któremu udaje sie czasem znalesc czas dla niegrzecznej sekretarki.:}
FILM Pokazany jest od strony ludzi pragnacych zaakceptowania przez drugą osobe. Nawet tacy maja prawo kochac sie na jakikolwiek sposób chca.
To nie jakies dupcenie na ekranie w tym sa jakies emocje.

Najbardziej złosci mnie to ze nie ma wiecej takich filmów.
Moze Shainberg zrobi ich wiecej ale to czas pokarze. :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones